Test tenisovej rakety Babolat Pure Aero 2019

Hneď pri prvom chytení rakety do rúk je jasné, že nová Babolat Pure Aero 2019 je určená pre výrazne útočných tenistov. Už pri ľahkom švihu je cítiť, že raketa v porovnaní s inými dokáže enormne zrýchliť rýchlosť, začo môže nová technológia AeroModular. My sme raketu skombinovali s osemhranným výpletom , ktorý ešte viac zvýraznil rotácie lôpt. Pri odohrávaní lôpt z rakety bol odskok výrazne vyšší než v porovnaní s inou značkou rakety a výpletom.

Celkovo sme mali z rakety veľmi dobrý pocit. Raketa sa ľahko drží a sedí v ruke. Pocitovo je veľmi pohodlná, začo vďačíme klasickému Babolat masívnemu rámu. Raketa tak dodáva sebaistotu pri úderoch (čo vychádza pravdepodobne z ľudskej vlastnosti, že z mohutnejšej rakety, resp. z mohutnejšieho, masívnejšieho rámu rakety sa tá malá loptička dá trafiť ľahšie, než z úzkeho rámu rakety).  Masívnejší rám pri rúčke rakety už pri prvom úchope nám poskytol aj pocit väčšej sily.

Pri testovaní bývalým profesionálnym hráčom bola hra kontrolovaná, presná a veľmi silová. Pri testovaní amatérskym hráčom bol sweet spot – čisté miesto úderu dostatočne veľké, tak isto bolo vidieť, že hráčovi údery vychádzali, boli presné a navyše raketa pomáhala rotáciám lopty, ktorá bola značne viditeľná – odskok lopty bol nepríjemne vysoký.Nová Babola Pure Aero je teda vhodná pre silových profesionálnych hráčov, ktorí radi dodávajú svojim loptám vysokú rotáciu. Výhody v tejto rakete nájdu aj amatérsky hráči, ktorým dodá raketa nielen potrebnú silu ale takisto aj nepríjemnú rotáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *