Ako vybrať tenisovú raketu pre deti s konkrétnymi tipmi

Detská tenisová raketa

Ste rodič a hľadáte pre svoje dieťa vhodnú tenisovú raketu? Ste na správnom mieste.

V prvom rade je potrebné Vás upozorniť, že raketu pre dieťa je ideálne kupovať raz za 1-2 roky, lebo tak isto, ako napríklad pri obuvi, z nej dieťa „vyrastie“. Určite sa nájdu aj takí rodičia, ktorí si povedia, že radšej kúpia väčšiu raketu, a teda dieťa do nej ešte dorastie. Takéto šetrenie však nešetrí zdravie Vašich detí. Presilená ruka, bolesti chrbta, neudržanie rakety v ruke, a s tým spojené bolesti zápästia sú argumenty, prečo nešetriť a kúpiť raketu určenú pre vek a výšku Vášho dieťaťa.

Prehľadná tabuľka, ako vybrať dieťaťu vhodnú raketu na našom e-shope:

ČíslovanieVekVýška do:
BabolatYonex
194-5 rokov100cm
215-6 rokov110cm110cm
236-8 rokov125cm125cm
258-10 rokov140cm140-145cm
269-11 rokov145cm

Pozor, každá iná značka alebo aj model značky, môže mať odchýlky v číslovaní. Preto sme pre Vás pripravili pár tipov našich overených modelov rakiet.

 „19“  Deti do 5 rokov, výška do 100cm

Tip 1: https://racket-planet.sk/produkt/babolat-ballfighter-23/ – veľkou výhodou tejto rakety je dvojfarebný grip, vďaka čomu dieťaťa ľahšie rozoznáva, kde má presne držať raketu, určená pre úplných začiatočníkov.

Tip 2: https://racket-planet.sk/produkt/babolat-nadal-19/ – raketa je z lepších materiálov a vhodná najmä pre fanúšikov Rafaela Nadala.

„21“  5-6 rokov, výška 100-110cm

Tip 1: https://racket-planet.sk/produkt/babolat-ballfighter-21/ – cenovo výhodná raketa, dvojfarebný grip rúčky, vďaka čomu sa dieťaťu ľahšie rozoznáva, kde má presne držať raketu, určená pre úplných začiatočníkov.

Tip 2: https://racket-planet.sk/produkt/yonex-vcore-21/ – dizajnovo zaujímavá a veľmi kvalitná raketa, tvárou rakety je Stan Wawrinka, určená pre začínajúcich a mierne pokročilých mladých tenistov.

„23“  6-8 rokov, výška 110-125cm

Tip 1: https://racket-planet.sk/produkt/babolat-nadal-23/ – cenovo výhodná raketa určená hlavne pre začínajúcich mladých tenistov.

Tip 2: https://racket-planet.sk/produkt/yonex-vcore-23/ – kvalitná raketa určená pre pokročilejších mladých tenistov.

„25“  8-10 rokov, výška 125-140cm

Tip 1: https://racket-planet.sk/produkt/babolat-nadal-25/ – cenovo výhodná raketa určená hlavne pre začínajúcich mladých tenistov.

Tip 2: https://racket-planet.sk/produkt/yonex-vcore-sv-25/ – kvalitná raketa určená pre pokročilejších mladých tenistov.

Tip 3: https://racket-planet.sk/produkt/babolat-pure-aero-junior-25/ – raketa určená pre mladých súťažných tenistov

„26“  9-11 rokov, výška do 145cm

Tip 1: https://racket-planet.sk/produkt/babolat-nadal-26/ – cenovo výhodná raketa určená pre začínajúcich tenistov.

Juniorské rakety

10-12 rokov

Tip: https://racket-planet.sk/produkt/yonex-ezone-feel-102-255g/ – veľmi kvalitná grafitová raketa určená pre súťažný tenis.

12-14 rokov

Tip 1: https://racket-planet.sk/produkt/yonex-ezone-100-lite-270g/ – veľmi kvalitná grafitová raketa určená nielen pre súťažný tenis juniorov vo veku 12-14 rokov, ale aj pre ženy.

Tip 2: https://racket-planet.sk/produkt/yonex-ezone-dr-98-alfa/ – amatérska raketa s hmotnosťou aj pre juniorov a juniorky, cenovo výhodná.

Čo ak mám dieťa vyššie/nižšie oproti vekovým kritériám?

Ak dieťa prekračuje výškový parameter, porovnajte ho s rovesníkmi. Ak je pevnejšie než rovesníci, riaďte sa výškovým parametrom. Ak však vidíte, že dieťa je „len“ vyššie než ostatné, ale je útle, radšej kúpte raketu podľa veku. Ak je dieťa nižšie než vekové kritérium, riaďte sa určite výškou – nie vekovým kritériom. Menej je v tomto prípade viac (pre zdravie).

Signály zle vybranej rakety:

  • dieťa raketu nedrží za koniec rúčky ale prechytáva si ju vyššie ku krčku rakety,
  • dieťa neudrží raketu v hrajúcej ruke, pridržiava si ju aj druhou,
  • dieťa raketu ťahá za sebou po zemi.

Vyberte deťom správnu veľkosť rakety a doprajete im z tréningov krásne zážitky. Nielenže deťom uľahčíte odohrávať loptičku ponad sieť, ale vhodná raketa pôsobí aj ako prevencia voči zraneniu.

Ak hľadáte raketu pre seba, tak čítajte 3 kroky ako vybrať raketu pre dospelých.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *